نتایج جستجو برای عبارت :

تنگنا.

تنگنا؛
دختری است مثل من که
جز نوشتن بلد نیست شکل دیگری دوست داشتنت را در بوق و کرنای کند!
تنگنا؛
دفتر نوشته های من است که اسمت را،سرمشق تمام خط هایش نوشته ام...
تنگنا؛
منم که خنده واشکم همه وابسته به حال توست...
باغم تو تمام غم دنیا برسرم خراب میشود و
باخنده هایت شادی تمام وجودم رافرامی گیرید...
تنگنا؛
حال من است که نمیتوانم فراموشت کنم...
تنگنا؛
منم که دلم مرگ میخواهد و میترسم بعد از مرگِ من، تنها بشوی...
امروز برای کلاسی با آموزش دانشکده و استادمون هماهنگ کردم و همه را خبر کردم که کلاس را بردارند. برای همه پیام گذاشتم و کارهای ثبتنام یک نفر که نتوانست بیاید را انجام دادم. کلاس برگزاری را هم تلگرام کردم و خلاصه. بعد چند دقیقه تاخیر استاد آن کلاس وارد شد و اولین کاری که کرد ما را بیرون کرد! خیلی محترمانه و گفت شما طبق برنامه آموزشی ترم بعد دارید. ببینید چقدر شلوغ شده..
باید از دور افراد متمسخر بیرون میامدیم. همه ی آدم هایی که آن جا نشسته اند دلشا
راز هایت را به دو نفر بگو..."خودت و خدایت "در تنگنا به دو چیز تکیه کن..."صبر و دعا"در دنیا مراقب دو چیز باش..."پدر و مادر"از دو چیز نترس که به دست خداست..."روزی و مرگ"و به یک چیز هیچ وقت خیانت نکن..."رفاقت"تا وقتی نگاه خدا به سوی توست از روی گرداندن دیگران غمگین مباش...
دو روز پیش ، در حال پیاده رفتن به سمت خیابان اصلی ، از پنجره ای که رو به کوچه باز بود چند جمله بلند شنیدم ، "سرما خوردی ؟ بهت گفتم شب سرد میشه آستین بلند بپوش الاغ ! " 

ظاهرا گفتگویی پدر و فرزندی بود ، اما نکته ای که توجه ام را جلب کرد ، نوع برخورد تلفیقی آن ، یعنی همزمان دلسوزانه و پرخاشگرانه و تحقیرانه بودنش بود . از خودم پرسیدم که چرا همین جمله را با عزیزم تمام نکرد ، و یا چرا اصلا فقط نگفت که بهش گفته شب آستین بلند بپوشه ؟ 

به این فکر کردم که
امروزه در بین مشکلات روانی فوبیا یکی از شایع ترین هاست که زندگی بسیاری را مختل کرده و از طرف دیگر نزدیکان آن ها را در تنگنا قرار داده . هرچند که شاید برخی تا آخر عمر با این مشکل سر کنند و در روند کلی زندگی آن ها مشکلی پیش نیاید اما بدون شک در بسیاری از موقعیت ها در تنگنا قرار خواهند گرفت . اما فوبیا واقعا چیست ؟ برای آن درمانی وجود دارد یا باید فقط تا آخر عمر با آن سر کرد ؟ و آیا اصلا نیاز جدی به درمان وجود دارد؟ در این مقاله سعی بر این بوده که تا ح
۱. توی کل عمرم، در مجموع، اینقدر دروغ نگفته بودم که امروز گفتم. چه بد کرداری ای چرخ...
۲. اینجا رسماً یه روز درس نخونی، دوهفته ول معطلی! برای همین، چون تجربه نمودم و دیدم که با یک روز درس نخوندن، رسماً توی چهارجلسه شیمی و فیزیک، نقش سیب‌زمینی رو داشتم، فلذا اومدم افسار زمان رو بکشم. و اینگونه شد که من دوونیم هفته‌ست که شیشه‌ساعتم ترک داره و هیچ دفتر مناسبی برای جزوه‌نویسی ندارم. و هیچ وقت آزادی هم ندارم که انجامشون بدم. چقدر جذاب :| 
۳. لابی د
خب ظاهرا همونجور که گفتن از غم‌ها، غم رو کم می‌کنه گفتن از شادی هم چنینه. روان آسوده‌ی تنهایم به تنگنا رسیده و دم به کله می‌کوباند و هیچ هم‌صحبتی نیست که نیست. ح مشغول به آدم‌های جدید است و آنلاین و درحال چت. م دیگر چت نمی‌کند. من تنهام و خسته‌ام از کتاب خواندن و گذران اینگونه‌ی عمر.
کاش این چند خط از درد تنهایی‌ام بکاهاند.
کلافه‌ام از این خودی که بلد نیست چون هایدگر و ویتگنشتاین و کانت تنها باشد. کاش یادبگیرم خودم را بغل کنم و با خودم تنه
هرگاه در تنگنا قرار گرفتیهرگاه فکر کردی خدا فراموشت کردههرگاه از زندگیت خسته شدیاین آیه ی زیبای خدا رو بیاد بیار: «لا تنقطوا من رحمت الله»تا وقتی پشتیبانی چون خدا داری چی کم داری؟ «ای دل ار سیل فنا بنیاد هستی برکندچون تورا نوح است کشتیبان ز توفان غم مخور»به خدا توکل کن و بدون زمونه همیشه یکسان نیست و روزای بد میگذره... «دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفتدائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور»بنابر این تو حق نداری نا امیدشی! 
امام علی علیه السلام:سپس از میان مردم،برترین فرد،در نزد خود را براى قضاوت برگزین‏ ،از کسانیکه مراجعه فراوان آنها را در تنگنا قرار ندهد.و بر خورد مخالفان‏ با یکدیگر او را بخشم و کج‏ خلقى وا ندارد. در اشتباهاتش پافشارى نکند.

طمع را از دل بیرون کرده،...و در کشف امور شکیباتر،و بهنگام آشکار شدن حق در فصل خصومت ازهمه قاطعتر باشند.
آدرس فضای مجازی برای انعکاس شکایت،تقدیر، انتقاد و پیشنهاد در مورد عملکرد دادسرا ها و دادگستری ها:
http://www.dadsetani.ir
https:/
نوری کسرایی درگذشت
این بازیگر اولین‌بار با فیلم «پنجره» ساخته زنده‌یاد جلال مقدم به سال ۱۳۴۹ پا به عرصه سینما گذاشت و در کمتر از یک دهه فعالیت تا سال ۱۳۵۷ در نوزده فیلم به ایفای نقش پرداخت که آثار مهم سینمای موج نوی ایران مانند تنگنا و تنگسیر از ساخته‌های امیر نادری،  شازده احتجاب ساختهٔ بهمن فرمان‌آرا از جمله این آثار است.نوری کسرایی شنبه ۲۱ دی‌ماه ۱۳۹۸ در خانه خود در تهران درگذشت و پیکر بی‌جان این هنرمند فقید دو روز بعد توسط پلیس و آت
نیایش صبحگاهی
خدایا آنگونه زنده‌ام بدار که نشکند دلی از زنده ‌بودنم و آنگونه بمیرانمکه کسی به وجد نیاید از نبودنم...
خداوندا تو را ستایش می‌کنم زیرا وقتی در تنگنا بودم و تو را طلبیدم فریاد برآوردم و از تو کمک خواستم تو به دادم رسیدی  خدایا رحمت و محبت تو دائمی است آنانی که به تو امیدوارند هرگز سرافکنده نخواهند شد
بخند
مهرفوری زمان آرزوی سلامتی و تندرستی برای شما عزیزان میکند و اگر هر کار مهری چه مهرژلاتینی چه مهرلیزری و مهرساده ما در خدم
افزایش شدید قیمت گوشت قرمز، بسیاری از خانواده‌ها را به‌لحاظ اقتصادی در تنگنا
قرار داده. فارغ از اینکه دولت باید در این موضوع چه‌کار بکند یا نکند (که به من
ربطی ندارد) پیشنهاد می‌کنم به سمت استفاده از رژیم‌های غذایی گیاه‌خوارانه یا
نیمه‌گیاه‌خوارانه حرکت کنیم. از بسیاری جهات، سالم‌تر، اخلاقی‌تر، و مقرون‌به‌صرفه‌تر
است.
این روزها غم بعضی ها را بهتر می فهمم. غم نداشتن حریم شخصی بعضی آدم ها. آدم هایی که غم خانه چهل متری شان فغان از من سر می دهد. در این چهل متری ها حریم شخصی معنا ندارد. حتی سرویس بهداشتی اش هم عمومی است. آن وقت مادر و پدر کجا می توانند حریم شخصی داشته باشند؟! در این تنگنا، هستند کسانی که در خانه های هشتاد متری شان تنهایند. نمی دانم چرا هشتاد متری ها با هم یکدل و چهل متری ها تنها نمی شوند تا غم این شهر کوفتی کمتر شود. این شهر کوفتی با آن آسمان خاکستری
در میان مخدرها ، مخدری که وابستگی جسمانی زیادی در مصرف کننده ایجاد می کند، تریاک است. ترک اعتیاد به تریاک با آشفتگی، سردرگمی، و دردهای مختلف جسمانی همراه است که همین امر سبب در تنگنا قرار گرفتن فرد در زمان ترک اعتیاد می شود.3 چالش اصلی در ترک اعتیاد به تریاکفرد مصرف کننده در زمان ترک اعتیاد به تریاک با سه چالش بزرگ روبرو می‌شود که عبارت‌اند از :-چالش اول در ترک تریاک، خماری است. خماری  حالاتی مانند درد در بدن، تعریق شدید ، ضربان قلب بالا، نگر
 وَالضُّحَى
وَاللَّیْلِ إِذَا سَجَى 
مَا وَدَّعَکَ رَبُّکَ وَمَا قَلَى

سوگند به روز وقتی نور می‌گیرد
و به شب وقتی آرام می‌گیرد
که من نه تو را رها کرده‌ام
و نه با تو دشمنی کرده‌ام !
.
سوره ضحی ، آیه ۱ تا ۳

نامه ای عاشقانه از طرف خدا برای همه انسانها...

وقتی به تنگنا میخوریم تو زندگیم فکر میکنیم خدا رهامون کرده و گاهی حس میکنیم خدا باهامون دشمنی داره
خودش قسم میخوره که اینطور نیست...
ترس از مکان های بسته، تنگنا هراسی یا کلاستروفوبیا نوعی اختلال اضطرابی است که در آن ترس غیرمنطقی از عدم امکان فرار و یا بسته بودن محیط می‌تواند منجر به حمله هراس شود. در واقع یک نوع فوبیای خاص است که شرایط کاری و زندگی شخصی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. وقتی فرد در یک مکان بسته و تنگ قرار می‌گیرد استرس، اضطراب، تعریق و عدم تمرکز او را فرا می‌گیرد. روش‌های درمانی مختلفی مانند روش‌های شناختی رفتاری، مواجهه درمانی و حساسیت زدایی وجود دارد که
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی فاطمیه ۹۸
در لجن زار معاصی، از بها افتاده ایمدور از مولای خود در تنگنا افتاده ایمراه را گم کرده و بیراهه دائم می رویمدر غل و زنجیرِ اوهام خطا افتاده ایمکیست بیچاره تر از ما بندگان بی پناه؟!از امام عصر، از مولا جدا افتاده ایمبرکت از اموال مردم رفت، مشکل از کجاست؟!گیرِ مال شبهه و مال ربا افتاده ایمرنگ ایمان رفته از این شهر، تقوا رفته استوای بر ما... شاید از چشم خدا افتاده ایممنتقم، خون شهیدان ریخت، دیگر
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی فاطمیه ۹۸
در لجن زار معاصی، از بها افتاده ایمدور از مولای خود در تنگنا افتاده ایمراه را گم کرده و بیراهه دائم می رویمدر غل و زنجیرِ اوهام خطا افتاده ایمکیست بیچاره تر از ما بندگان بی پناه؟!از امام عصر، از مولا جدا افتاده ایمبرکت از اموال مردم رفت، مشکل از کجاست؟!گیرِ مال شبهه و مال ربا افتاده ایمرنگ ایمان رفته از این شهر، تقوا رفته استوای بر ما... شاید از چشم خدا افتاده ایممنتقم، خون شهیدان ریخت، دیگر
مفهوم بسیج در غدیر امامت معنا گرفت
وقتی پیمبر دست علی بالا به پهنا گرفت
مفهوم بسیج با حضرت آدم در اول خلقت
وقتی ز نور اهل بیت آدم تن رعنا گرفت
مفهوم بسیج را فاطمه خوب تفسیر کرد
در دفاع از ولایت میخ و در جان آنا گرفت
مفهوم بسیج با امام حسن گرامی تر شد
برای حفظ دین از معاویه صلح بینا گرفت
مفهوم بسیج خون ثارلله است تا بینهایت
دین زنده از آن و بسیج از آن مبنا گرفت
مبنای بسیج حضرت عباس بن علی است
 مشق ما داد و هماره لشکر توانا گرفت
مفهوم بسیج 
مالیات این روزا یکی از اصلی ترین بحثهای مطروحه توسط دولت است. می گن دیگه راهی غیر از کسب درآمد از مالیات باقی نمانده است. خب آنطور که من می دانم مالیات را از درآمد مردم می گیرند و با کمک به افزایش درآمد مردم، از آنها مالیات بیشتری اخذ می کنند. 
در حال حاضر وضعیت چگونه است؟

هر روز درآمد اکثر اقشار جامعه کمتر از روز قبل است. چرا؟ به این دلیل که به دلایل مختلف مملکت در رکود بی سابقه قرار دارد. در این شرایط چطور باید مالیات را بیشتر کرد؟
این موضوع
سلام 
بالاخره پودمانی که مربوط به روتر بود با بدبختی تموم شد...یک کلاس 14 نفره باید سه نفر سه نفر امتحان میدادن و این یعنی فاجعه...کلاً سه عدد روتر بیشتر نداشتیم و باید سه نفر سه نفر امتحان میدادیم و مقدار زیادی وقتمون تلف شد....
و حالا کم کم نزدیک میشیم به پودمان نصب و راه اندازی شبکه افزار ها و این دیگه بدتر از پودمان راه اندازی مسیر یابه چون یک عدد دوربین داریم و این یعنی باید تک به تک امتحان بدیم...فکر میکنم واسه تالیف این کتاب به درستی فکر نکرد
مفهوم بسیج 
تا چند روز دیگر نتایج انتخاب رشته می آید و من این روزها فهمیدم
که انسان اگر مجبور باشد و در تنگنا قرار بگیرد صبری دارد هم
اندازه ی ایوب!فقط کافیست اندکی جبر وارد ماجرا بشود.
نمیدانم من زیادی بیخیالم یا دیگران زیادی پراسترس!برای خودم یک
دو راهی تعریف کرده ام:
یا یک جای نزدیک قبول میشوم و زندگی خوابگاهی
یا جای دور قبول میشوم و این مساویست با نرفتن به دانشگاه
گاه از خودم میپرسم دوزاده سال درس خواندی که به این دوراهی
برسی؟اینقدر راحت قیدش را میز
در مراسم چهلم شهادت تیمسار بابایی در میان ازدحام سوگران ،مرد میان سالی با کلاه نمدی و شلوار گشاد که معلوم بود از اطراف اصفهان است برمزار عباس خاک بر سر میریخت وبه شدت گریه می کرد .
گریه اش دل هر بیننده ای را به درد می اورد .آرام به او نزدیک شدم وبا بغضی که در گلو داشتم پرسیدم :پدر جان این شهید با شما چه نسبتی دارد ؟
مرد گفت : من اهل روستای ده زیار هستم . اهالی روستای ما قبل از اینکه شهید بابایی به آنجا بیاید از هر نظر در تنگنا بودند . ما نمی دانستیم
سلام خدمت عزیزان خانواده برتر
دوستان خالصانه راهنمای کنید، من بابت مشکلاتی که دارم از لحاظ مالی بسیار در تنگنا هستم ،میخواستم ایده کار بدون سرمایه کسی بلد هست بهم بگه یا با یه میلیون تومان چه کار کنم؟ یا کسب درآمد از اینترنت کسی تجربه داره بهم یاد بده و یه کاری بشه تو خونه انجام داد، و در حال حاضر درآمد ماهیانه و خرجی یه خانواده پنج نفری رو بده.
مرتبط:
کسب درآمد از طراحی سایت با وردپرس
چه جوری باید به پول رسید از چه طریقی ؟
تجربیات شما در مور
یه استاد داشتیم که فامیلیش انیران بود. اواسط ترم مادرش فوت کرد و دقیقا اولین روز کاریش بعد از سوگواری، جلسه‌ی ما بود. توی فتوکپی دانشگاه بودم که چندتا از دانشجوهای ارشدش داشتن آگهی تسلیت چاپ می‌کردن تا مراتب احترام و همدردی خودشون رو ابراز کنن. مسئول دستگاه به خاطر شلوغی و سر و صدا نتونست درست و واضح اسم مورد نظر رو بشنوه و تایپ کرده بود امیران. پرینت که گرفت پسرا دادشون دراومد که آقا اشتباه زدی، انیران نه امیران، ولی اون همچنان باور داشت ک
به یاد دارم معلم ادبیاتی روزی سرکلاس فرمود دوره های اوج شعر فارسی بی ارتباط با دوران های خفقان نبودند. 
آدمی وقتی در تنگنا قرار میگیره به بیان چرندیات و پرندیات میپردازه که از لابلای این چرندیات و پرندیات گاها شعر هم برون آید
ما هم که جدا از ادم نیستیم و الا ماشاالله فشارات زندگی هم کم نیست،حالا این وسط خدا نصیب مون کرد یه رفیق خوش ذوقِ بچه شاعر(کسی قدم های اندک و خوبی در شعر برداشته است)
و اینطوری بود که ما هم در بیان چرندیات و پرندیات بیکار
"بیا... رگبار بزن، در این هوای آلوده‌ی ذهن بیمار من.
بیا...خاموش کن سیگار بدبینی رو؛ در نیمه ی پر لیوان من."

"بیا دور هم باشیم نه دور از هم.
بیا که وقت تنگه، تنگ تر از تنگنا های پر پیچ و خم.
اصلا این حرف های شاعرانه به ما نیومده عزیزم.
بیا تا تو لیوانی که دوست داری برات چای بریزم."

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حا
عزیزم، سال‌هایی دور در این شهر مردمی می‌زیستند که سرزمینِ ما را گروگان آرمان‌هایی واهی گرفته بودند. در چشمِ این مردم، اگر می‌خواستی فقط و به‌سادگی زندگی کنی، از مصاحبت دوستانت لذت ببری و ریاضی بخوانی، گناهکار، فاسد و نابخشودنی بودی. آن‌ها، به‌همراهِ سرکده‌هایشان، سال‌های سال کوتاه‌ترین لمحه‌های زیستن‌های ساده را شکنجه کردند تا رهسپار فتوح جهانی شوند. آن‌ها، بی‌آنکه بدانند قدرت و تقدس با هم جمع نمی‌شوند، خیال می‌کردند "قدرت" آن
هوالرئوف الرحیم
ااگر بخوام بگم چقدر اتفاقای جورواجور افتاده این چند وقت، انگشتم از کار می افته. ولی اتفاق امشب دیگه مصمم کرد بیام بنویسم.
خانه ی ما برام این پیام رو داشت که :
"اگر دخل و خرج با هم نمی خونه، دخل رو باید بزرگتر کنی."
ایده ای که مدتها بود باهاش عشق بازی کرده بودم رو یک شب تا صبح چکش کاری کردم و صبح به عنوان سرمایه گذار به سمع و نظر رضا رسوندم و بدون تشویق بهم گفت:
"باشه؛ شروع کن ببینیم چه کاره ای."
این قصه از روز چهارشنبه 13 آذر شروع شد
      مشق 
دانلود رمان عاشق شدم
هنه بزار بعد از مراسم امشب!!-چشم.-پس بیرون منتظرم.همراه هلیا سوار آسانسور شدم.-به امیر حافظ گفتی همراه من میآی؟-دلیلی نداشت اجازه بگیرم.-منظورم این نبود.-گفتم بهش. "پس مرض داری جبهه میگیری"!دیگه حرفی نزدم. داخل طالفروشی شدیم. حلقهای که پریناز انتخاب کرده بود انگشتر طال سفیدظریف بود رینگش اوریب از باالی حلقه باز شده بود و یه تک نگین ریز داخل شیار بود. خوشماومد .ساده و شیک.از سینی انگشترها در آوردم.-سایزش خوبه؟خندم گرفته بود ا
«٢٢٦»لِلَّذِینَ‌ یُؤْلُونَ‌ مِنْ‌ نِسائِهِمْ‌ تَرَبُّصُ‌ أَرْبَعَةِ‌ أَشْهُرٍ فَإِنْ‌ فاؤُ فَإِنَّ‌ اللّهَ‌ غَفُورٌ رَحِیمٌ‌ براى کسانى که(به قصد آزار همسر،)سوگند مى‌خورند که با زنان خویش نیامیزند،چهار ماه مهلت است.پس اگر(از سوگند خود دست برداشته و به آشتى)برگشتند،(چیزى بر آنها نیست و)خداوند آمرزنده و مهربان است. نکته‌ها: کلمه‌ى«ایلاء»به معناى سوگند خوردن براى ترک آمیزش جنسى است.این کار را بعضى از مردان در زمان جاهلیّت براى د
اسم وبلاگ رو زمانی گذاشتم که داشتم کتاب « ترانه خواندن به وقت باران » رو میخوندم البته برای بار دومی که بار اولش تا یک پنجمش پیش رفته بودم و خب این عادت مزخرفِ ناقص گذاشتن همه چی (نه فقط کتاب هم:)) رو دارم کم میکنم کم کم.
خب خلاصه
نویسنده ی کتاب «مسیحا برزگر» نوشته های عارفانی و معنوی گونه ای رو داره و نویسنده در ابتدای کتاب شیوه ی خوندن کتاب رو به سه صورت دانسته که حالت سومش که تجربه ای عارفانه رو در پی خواهد داشت.
به ادعای نویسنده این کتاب به د
توی پست قبلی گفتم همه ی آدما خائنن و این رو یچیز بد میدونستم. ولی حرف افراطی ایه چون اگه خیانتی نباشه وفاداری ای معنی پیدا نمیکنه و بستگی داره از کدوم زاویه دید:/.مثلا میگن که جد گرگها و سگ ها یکی بوده و وقتی سگ ها یه گروه جدا گونه میشن که یکی ازون گونه ی اولیه سعی می‌کنه به آدما وفادار بمونه و گله ی وحشی رو ترک می‌کنه. الان سگ از نظر گله خائنه :/ و از نظر آدما یه موجود کاملا وفادار:/
آدم به یچیزی خیانت می‌کنه تا بتونه به چیزی وفادار بمونه. درسته ک
همیشه از رشته‌ی دانشگاهیم ناراضی بودم و از تمام مشتقاتش گریزون: اساتیدم، ساختمون سه، تمرین‌های تحویلی، پروژه‌های زوری، آزمایشگاه‌ها، روپوش سفید، مقاومت و مولتی‌متر، جزوه‌هایی که مثل پوست پیاز برگه برگه شده بودند و حضور و غیاب.
مجموعه‌ی این‌ها برای من شده بود یک تبعیدگاه. بجای بودن در حوزه‌هایی که توش خوبم، تبعید میشدم به کلاس‌های بی‌جان کامپیوتر‌. آدم‌های کامپیوتری با منطق صفر و یک خو گرفته بودند و توی اون محیط، هنر که نه صفره و ن
توی پست قبلی گفتم همه ی آدما خائنن و این رو یچیز بد میدونستم. ولی حرف افراطی ایه چون اگه خیانتی نباشه وفاداری ای معنی پیدا نمیکنه و بستگی داره از کدوم زاویه دید:/.مثلا میگن که جد گرگها و سگ ها یکی بوده و وقتی سگ ها یه گروه جدا گونه میشن که یکی ازون گونه ی اولیه سعی می‌کنه به آدما وفادار بمونه و گله ی وحشی رو ترک می‌کنه. الان سگ از نظر گله خائنه :/ و از نظر آدما یه موجود کاملا وفادار:/
آدم به یچیزی خیانت می‌کنه تا بتونه به چیزی وفادار بمونه. درسته ک
از وقتی حاج قاسم شهید شده، امکان نداره مثلا سوار ماشین بشیم و حرفی از حاج قاسم زده نشه. عکس‌های حاج قاسم روی در و دیوار محله و شهر، با آدم حرف می‌زنه. فاطمه‌زهرا هم که سوار ماشین میشیم درخواست پخش مداحی میکنه. محمود کریمی می‌خونه: ناصرالحسین! قاسم سلیمانی!
اصلا فاطمه‌زهرا بعد از تشییع حاج قاسم یاد گرفت شعار بده: مرگ بر آمریکا! نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا!
دو شب پیش هم دلش برای حاج قاسم تنگ شده بود. قبل از خواب بهانه می‌گرفت که دلم می‌خ
دعوایمان شده بود. هیچوقت حتی فکرش را هم نمیکردم که یک روز مجبور شوم با موجودی که از من کوتاه تر، نرم تر و به مراتب زیبا تر است، بجنگم.
دیگر کاملا داشت فریاد میکشید. با لبهایی که تا قبل از آن بلند ترین صدایی که از لا به لایشان بیرون آمده بود، صدای خمیازه هایش بود.
شبیه گربه ای که در تنگنا افتاده باشد به هرچیزی چنگ می انداخت. هربار که دهانش را باز میکرد، نیشی در بدنم فرو میکرد. با همان دهانی که بارها مرا بوسیده بود. و همین دردش را بیشتر میکرد. نیش ها
                                                     برای حفظ
اخیرا تعدادی از سران باند خود خوانده ی به اصطلاح اصلاح طلب  درخواست همه پرسی در خصوص برجام 2 (FATF)  را مطرح نموده اند  در پاسخ به این آقایان به طور خلاصه می توان چنین گفت:
آقایان به اصطلاح اصلاح طلب شما در انتخابات سال 1396 با متوسل شدن به دروغِ دور کردن سایه ی جنگ و در انتخابات سال 1392 هم با دروغِ از بین بردن تحریمها در صورت مذاکره با کدخدا و ایجاد رفاه توانستید رای مردم را بربایید و پیروز انتخابات شوید و همانگونه که خود واقفید در حال حاضر بجای این
خداوند می شنود

زمانیکه برای انسان مشکلی پیش می آید و انسان خود را در
تنگنا می بیند ، برای خروج از آن تلاش می کند و اگر تلاش او ثمر نداد ، شاید دست
به دعا بردارد و حلِّ مشکلِ خود را از خداوند در خواست نماید ، اگر مشکل او تداوم
یافت ، چه بسا انسان به خاطر شتابی که در حلِّ مشکل خود دارد ، به سمت نا امیدی
سوق پیدا کند و فکر کند خداوند صدای او را نمی شنود و به خواسته ی او توجّه ندارد
در حالیکه خداوند از درون و برون تمام مخلوقات خود آگاه است
و از درد و مش
میهمان حبیب خداست
میهمان نقش مهمی در رزق وروزی انسان  دارد 
در تنگناترین شرایط میهمان به برکت خانه می افزاید
...............................................   
مادری از دیار کهن که بر باورهای خویش اعتقاداتی این چنین بیان می دارد .
هنوز اهن چکشی اونگ شده روی درب چوبی را نکوبیده بودم که صدای مادر از دور دست می امد 
آمدم  امدم  . مادر , کیستی ؟
منم مادر اشنا , درب را باز کن  چقدر خلوص پاکی و مهربانی مادران قدیمی از چهره هایشان نمایان است  . سلام مادر ,  چهره ای شاد و بشا
پست هایی منتشر می کند، که درد مردم را بیش از پیش به رخشان
می کشد.
نظراتی می دهد، که به اندازه ذره ای هم درباره آن ها سر
رشته ندارد.
دائما ساز مخالف می زند و سعی در دل سرد کردن اطرافیانش
دارد.
از حق و حقوق مردم دم می زند؛ در حالیکه بارها نشان داده،
مردم برایش حتی به اندازه ذره ای اهمیت ندارند.
در این شرایط حساس، که مردم در تنگنا هستند، تزریق ناامیدی
به جامعه، یکی از نا جوانمردانه ترین روش ها برای از بین بردن روحیه ایستادگی ملت
است.
به این افراد ب

از مرگ هیچ هموطنی خوشحال نمی شویم، انقلابی باشد یا ضدانقلاب، مسلمان باشد یا بی دین، با قاسم سلیمانی عکس یادگاری داشته باشد یا از شهادت قاسم سلیمانی خوشحال شده و قاسم سلیمانی ها را در فضای مجازی، مدافعان اسد بنامد. برای همه هموطنان آرزوی آمرزش و غفران داریم.
در هواپیمای مرگ نیز همه قشر آدمی حضور داشت. مومن و با تقوا، دوست دار انقلاب و میهن یا وطن فروش و خودباخته؛ اما مرگ همه آنها باعث تأثر ماست. من برای همان بابایی هم که از قاسم سلیمانی ها مت
#معرفی بازی #minesweeperحتما شما هم به بازی های پیشفرض سیستم عامل ویندوز سری زده اید و بازی #مین_یاب را تجربه کرده اید و احتمالا فکر می کنید این بازی یک بازی کاملا شانسی است و به شانس شما بستگی دارد که ببرید یا ببازید درحالیکه این فکر کاملا اشتباه است.چرا که این بازی دارای یک الگوی ساده برای یافتن مین ها است که علاوه بر اعتیاد اور بودن این بازی یک بازی بسیار مفید برای تقویت ذهن شما است که برای برنامه نویس ها توصیه می شود چون کاملا به تمرکز و تفکر سر و

نویسندگان
دکتر نصرالله پور محمدی املشی
دانشیار گروه تاریخ دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
پوریا اسمعیلی
دانشجوی دکترای تاریخ ایران دوران اسلامی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین

چکیده
در این پژوهش تأثیر جغرافیای طبیعی و انسانی کرمانشاهان بر حوادث جنگ جهانی اول بررسی می شود. با آغاز جنگ جهانی اول در سال 1914م./1332ه.ق و  با تشکیل دولت موقت ملی در کرمانشاهان و حمایت دول متحد از آنان و همچنین وجود ایلات و عشایر کرد، در همان
شهید بهشتی :
انسان از دو ضعف رنج می‌برد:
❌یک بُعد این است که وقتی خدا نعمتی به او می‌دهد مغرور می‌شود و می‌گوید، خدا حساب من را از دیگران جدا کرده است.
❌بعد دیگر اینکه اگر خدا او را در تنگنا قرار دهد دچار عقده حقارت می‌شود، در خود احساس حقارت و زبونی بکند و باز به حساب  خدا بگذارد و بگوید: من نمی‌دانم چرا نفرین شده‌ی خدا هستم.
⭕️در حالی که واقعیت جز این است.
 ✅واقعیت این است که خدا به انسان فراز و نشیب می‌دهد، زیاد می‌دهد و کم می‌دهد تا
1 - پدر خوب، به همسرش احترام می گذارد.
بخش بزرگی از یک پدر خوب بودن، همسر خوب بودن است! هنگامی که یک مرد، انرژی مثبتی به همسر خود منتقل کند،‌ همسرش نیز این انرژی را به فرزندان منتقل خواهد کرد .
2 - پدر خوب، آچار دست دخترش می دهد.
آنها دخترشان را با کلیشه های تاریخ گذشته، پرورش نمی دهند. قرار نیست بعد از یادگرفتن چنین مهارت هایی، چیزی از زنانگی فرزند شما کم شود بلکه به او یاد میدهید که چطور در موقعیت های مختلف خودش را از تنگنا نجات دهد .
3 - هر وقت به
                                                     برای حفظ
یه اتفاق‌ مهمی در دو ماه گذشته رخ داد که من اون رو اینجا ننوشتم. بیشتر چون اعصابم رو به بازی گرفته بود و دوست داشتم در سکوت حل بشه. اونم این بود که تختِ فاطمه‌زهرا بِد باگز داشت و یه مقدار توی خونه هم پخش شده بودند. حالا ازم نخواهید بگم‌ بِد باگز چیه. اسمش رو هم نبر دیگه: ساس :(
تخت رو که گذاشتیم تو تراس. منم اولش هی مقاومت کردم که خونه رو سم‌پاشی نکنیم و آلودگی شیمیایی ایجاد نکنیم و هر روز خونه رو جارو زدم. ولی بی‌فایده بود. بلاخره یک دور سم‌پاش
آیا با روش های ترک اعتیاد به تریاک آشنا هستید ؟ تریاک یکی از انواع مواد مخدر است که وابستگی جسمانی زیادی در مصرف کننده ایجاد می کند. ترک اعتیاد به تریاک با آشفتگی، سردرگمی، و دردهای مختلف جسمانی همراه است که همین امر سبب در تنگنا قرار گرفتن فرد در زمان ترک اعتیاد می شود. در این مقاله توضیحات کاملی در مورد ترک تریاک داده شده است. هم چنین می توانید برای آگاهی از علائم مربوط به مصرف تریاک، مقاله علائم اعتیاد به تریاک را مطالعه نمایید.

برای در
همه ما چیزهای بد را تجربه می کنیم.
کوتاه یا خفیف یا توام با اضطراب که لزوما به معنای افسردگی نیست.
اما اکنون می تواند یک احساس ناراحت کننده ای باشد که ما ترجیح می دهیم از آن دور شویم.
ممکن است برای زمان های بد که بارها گرفتار شده ایم رنج ببریم.
ممکن است بسیاری از ما داروهای ضد افسردگی، یوگا، نوشیدنی های سبز، روغن ماهی و غیره.
را امتحان کرده باشیم، اما با وجود تلاش هایی که داشتیم احساس خوبی نداشته باشیم.
وقتی اصلا حال ما خوب نباشید و مرتبا بگوییم

باج گیری عاطفی چیست؟برای واژه باج گیری، می‌­توانیم واژه‌هایی مثل استثمار، بهره کشی یا سوءاستفاده را نیز هم طراز قرار دهیم. اما باج گیری عاطفی، یعنی فردی با استفاده از موضع برتر عاطفی خود، فرد مورد نظرش را کنترل کند و منافعش را به دست بیاورد. افراد باج­گیر، از ترس، تعهد و احساس گناه طرف مقابل برای بهره کشی استفاده می­ کنند. فرد قربانی نیز به خاطر احساس گناه، از دست دادن توجه و یا هر فقدان دیگری مجبور است که به خواسته‌های طرف مقابلش تن بده
مجازی سازی ذخیره سازی مبتنی بر دستگاه
همچنین، آرایه های دیسک - دستگاه های ذخیره سازی که با دیسک های سخت در شبکه می تواند ارائه - توانایی ذخیره سازی مجازی سازی ارائه منابع. از طرح های به اصطلاح RAID استفاده می شود. RAID (مختصر: Redundant Array از دیسک های مستقل ) یک مفهوم ذخیره سازی داده است که در آن چندین درایو فیزیکی برای تشکیل یک بستر ذخیره سازی مجازی ترکیب می شوند. هدف از مجازی سازی ذخیره سازی قابلیت اطمینان از افزونگی است. برای انجام این کار ، دا
معمولاً انسان ها در خوشی های زندگی ، از خود شادی ، نشاط و خوشحالی نشان داده و در نا خوشی هایِ زندگی از خود ، غم ، اندوه ، و نگرانی بروز می دهند و هر انسانی کم و بیش این دو حالت را در طول عمر خود تجربه کرده است ، بسیاری از انسان ها در دنیا تلاش می کنند ، حالت های خوب و رضایت بخش آنها بیشتر و پایدارتر باشد و حتی سعی می کنند به امور نا خوشایند فکر نکنند تا حال خوش آنان از بین نرود و پایدار تر باشد .
ولی همواره در زندگی حوادث و اتفاقاتِ تلخ و دردناکی پیش
✅نظر بیل گیتس در مورد ویروس کرونا:کووید -19 واقعا چه چیزی به ما یاد می دهد؟
@movie6727
من عمیقاً باور دارم که هدفی معنوی در پس هر آنچه اتفاق می‌افتد وجود دارد، چه برداشت ما از آن اتفاق خوب باشد، چه بد.مایل هستم نظر خود در مورد آنچه ویروس کرونا با ما انجام می دهد را با شما به اشتراک بگذارم:
این ویروس به ما یادآوری می‌کند که ما همه برابر هستیم، صرف‌نظر از فرهنگ، مذهب، حرفه، وضعیت مالی یا میزان شهرت‌مان. این ویروس با همه ما به طور یکسان برخورد می‌کن
ای کریم و ای رحیم سرمدی     در گذار از بدسگالان این بدی
ای عظیم از ما گناهان عظیم     تو توانی عفو کردن در حریم
"مثنوی"

سال آخر مدرسه بودم.
یه روز گرم تیر ماه وقتی مادرم برای گرفتن کارنامه پایان تحصیلی به مدرسه رفته بود با این صحیفه سجادیه یادگاری از مدرسه برگشت.
همیشه کنجکاو این بودم که دیگران چگونه دعا میکنند.تا حالا راز و نیاز کردن کسی را با خدا نشنیده بودم.
این کتاب برای کنجکاوی من بهترین جواب بود.
برای این روزهای سخت که همه مردمان سیاره
ای کریم و ای رحیم سرمدی     در گذار از بدسگالان این بدی
ای عظیم از ما گناهان عظیم     تو توانی عفو کردن در حریم
"مثنوی"

سال آخر مدرسه بودم.
یه روز گرم تیر ماه وقتی مادرم برای گرفتن کارنامه پایان تحصیلی به مدرسه رفته بود با این صحیفه سجادیه یادگاری از مدرسه برگشت.
همیشه کنجکاو این بودم که دیگران چگونه دعا میکنند.تا حالا راز و نیاز کردن کسی را با خدا نشنیده بودم.
این کتاب برای کنجکاوی من بهترین جواب بود.
برای این روزهای سخت که همه مردمان سیاره
مشهد- ایرنا- کلانشهر مشهد به عنوان پایتخت سنگهای قیمتی جهان شناخته شده و در این میان نقره سازان این خطه پیشقراولان صنعت زیورآلات و جواهرسازی به شمار می روند اما مشکلات مربوط به تامین نقره خام آنان را برای حفظ تولید در تنگنا قرار داده است.
زیورآلات نقره و هر آنچه از سنگهای قیمتی ساخته می شود جزو جدایی ناپذیر سوغات مشهد است که از دیرباز به سبب نقش و نگاری که صنعتگران هنرمند این خطه بر زیورآلات می زنند از محبوبیت بسیار بین زائران بارگاه منور ام
احتمالا شما هم تو زندگیتون تا حالا منتظر یه نشونه برای حرکت به سمت چیزی که می‌خواید بودید یا اینکه خبری از جانب غیب بهتون بیاد که شما راهنمایی کنه که چطور بهتر قدم بردارید. معمولاً وقتی که آدم‌ها در تنگنا قرار بگیرند این حس نیاز بیشتر سراغشون میاد. ذهن آدم‌ یه مقدار تنبله و علاقه نداره که خودش رو درگیر تحلیل‌های پیچیده بکنه و گاهی هم می‌دونه که تصمیمش اشتباه یا پر ریسک هست امّا احساسش می‌خواد که این کار رو انجام بده. پس چی بهتر از این که ی
نمونه داستان برای رونق تولید و اشتغال‌زایی 3
صادرکننده جهانی به اروپا و آمریکا
گفت و گو با بهروز فروتن، بنیانگذار کارخانه بهروز.

گفت‌وگو با بهروز فروتن به عنوان کارآفرینی که هیچ اعتقادی به شانس ندارد و خود را یک فروتن واقعی می‌داند از چگونگی ورودش به عرصه مواد غذایی آغاز شد و با پاسخ‌های او در مورد زوایای مختلف فعالیتش به پایان رسید.
 • آقای فروتن از خودتان بگویید؛ شاید بهتر است اینگونه مطرح کنیم که بهروز چگونه وارد صنعت غذا شد؟ چه جرقه

کلاغِ سخنگوی پرندگان بزرگ و پرندگان کوچک پازولینی آن جا که قصه اش به سر رسیده می گوید: دوران روسلینی و برشت به سر آمده است!

دوران روسلینی و برشت چه دورانی بود؟ دورانِ مردانی که به مبارزاتِ خودشان ایمان داشتند و زنانی که وجدانشان در گروِ ایمانِ مردانشان بود و مردان و زنانی که در تنگنا می دانستند باید مبارزه کنند و چگونه مبارزه کنند و علیه چه و که مبارزه کنند. چنین دورانی به سر رسیده است!

در دنیای روسلینی زنانِ کارگر، مردانِ روشنفکر،
بهترین کیف های پوشک سال 2019نمایش خانوادگی  ساک لوازم خود را در جاده (یا حداقل به پارک) با سهولت و سبک انجام دهید.
بهترین کیف های پوشک سال 2019عکس پتونییا ترشی پایینBabylist رجیستری کودک است که به شما امکان می دهد هر کالایی را از هر فروشگاهی از جمله بهترین و شیک ترین کیف های پوشک اضافه کنید. این لیست بهترین لیست ها شامل سبک های کوله پشتی ، بودجه و موارد دلخواه طراح شیک برای گزینه های مادر ، پدر و همچنین یونیکس است. کیف های پوشک بهترین لباس های سال 2019پو
به نام خدا
امروز میخواهیم درباره زلزله که یکی از عوادض طبیعی خطرناک که در آسیا و در این چند سال در ایران زیاد شده است تحقیق کنیم.
این تخت خواب هوشمند ضد زلزله حدود 9تن آوار را روی خود نگه می‌دارد.
این تختخواب نسبت به زلزله‌هایی از شدت 3/5ریشتر به بالا حساس است و در سه ثانیه عمل می‌کند.
این تختخواب که دارای جعبه کمکهای اولیه، کپسول اکسیژن و محفظه نگهداری مواد غذایی فاسد نشدنی است، به برق شهری نیاز ندارد و با برق 12ولت کار می‌کند.
وزن انواع این ت
 جرم گوش از کجا به وجود می آید؟
جرم گوش را با نام موم گوش می شناسند که از بخش خارجی گوش ترشح می شود دو غده بانام sebaceous و apocrine موم تولید می کند. موم معمولا با گرد و خاک و مو همراه است و چون کانال گوش مثل یک تنگنا عمل می کند هرچه از گرد و خاک و مو باشد در آن قسمت گیر می کند.
این جرم حالت چسبنده و درخشان دارد.اما این جرم از چیست و کجا به وجود می آید؟ پاسخ را همراه با توضیحات بیشتر در ادامه این بخش از سلامت نمناک خواهید خواند.
جرم یا همان به اصطلاح چرک گ
در این مقاله از فروشگاه ابزار طاها در مورد چگونگی استفاده از رنده برقی ، شیار زن و کاربرد های آن ها توضیح خواهیم داد.
 رنده برقی
رنده برقی یکی از ابزار آلاتی  می‌باشد که در صنعت کاربرد دارد.رنده برقی برای رنده کردن چوب استفاده خواهد شد.در هنگام استفاده از این رنده برقی قطعات کار را ثابت نگه داشته و رنده برقی را حرکت می دهیم تا چوب را رنده کند.
 دستگاه دیگری برای رنده کردن چوب به نام کف رنده وجود دارد. دستگاه رنده برقی در مواقعی  کاربر
اندیشیدن در زمانه عسرت 
اندیشیدن به پایان هر چیز پیوسته با تشویش ذهنی همراه است. حتی در تفکر به پایان پدیده ها و اموری که از آن رنج می بریم نیز، این تلاطم روحی دیده می شود، زیرا هر چند در نگاه نخست اندیشیدن به رهایی از آن امر رنج آور مثبت به نظر می رسد اما در ادامه ترس از تحقق نیافتن آن پایان می تواند ما را آزرده خاطر کند. تصور تبدیل اوضاع بسامان و منظم یا لااقل خوگرفته دیروزی به بی نظمی و یا صورت های جدیدی از نظم که برای ما نا مانوس است، می توان
در طول چند سنه تازه شرکت‌های سازنده گوشی علاوه بر ارائه‌ی قابلیت‌های مترقی همچون دوربین‌ حرفه‌ای، پردازنده و باتری قدرتمند و نمایشگرهای باکیفیت، تلاش کردند ضخامت گوشی‌ها را الی بی گمان شدنی تفریق دهند که این جستار علاوه بر تفریق وزن، در طراحی گوشی هم کارایی زیادی داشته است. در این نوشتار به ۵ مدل از گوشی‌های هوشمندی می‌پردازیم که در ردیف محصولات سبک و باریک قرار می‌گیرند.

گوشی های اندرویدی سبک و باریک
کمتر گوشی در چندسال پسین ساخته
سلامD:
بازم چالش ولی خیلیی خیلیی سخت.گریزی به سوی کتاب!
اول این که از غزل و آیلین ممنونم که تو این چالش دعوتم کردن*-*و این که هلن شروع کننده این‌چالشو داشته^-^♡
دوم این که واقعیتش زیاد کتاب نخوندم به خاطر تنبلیمه(لعنت بهش)ولی تا جایی که میدونم چند تا کتاب خوندم.ولی کمم هست.
————————————————————————————
دختری که میشناختم
این کتابو چند سال پیش خونده بودم و هنوزم یادمه!نویسنده این کتابه جی.دی.سلینجر هست.این کتاب هشت تا داستان دار
اما اکنون می تواند یک احساس ناراحت کننده ای باشد که ما ترجیح می دهیم از آن دور شویم.
ممکن است بسیاری از ما داروهای ضد افسردگی، یوگا، نوشیدنی های سبز، روغن ماهی و غیره.
فیلم "سایه" محصول سال 2018 اثر "ژانگ ییمو" کارگردان چینی، مجموعه ای مصور از سایه روشنهای زیبا و فرمهای هدایت شده در یک ترکیب بندی خلاقانه است. موضوع اصلی و مورد مناقشه در "سایه" مالکیت و قدرت است. یک پادشاه قلدر شهری بنام جینگ را تصاحب کرده و در مقابل، پادشاه جوان منطقه "پی " شدیدا از مبارزه واهمه دارد و همواره دم از صلح می زند. اما یکی از فرماندهان شجاع او بدون هماهنگی سراغ ژنرال شهر غصب شده می رود و تقاضای جنگ تن به تن می کند. حاکم پی از این واقعه ن
۱۱ راهکاری که قدرت نه گفتن را در شما تقویت می‌کند
۱. قبول کنید که نمی‌توانید هر کاری را انجام دهید
شاید بله گفتن‌تان به دیگران باعث شده است تا هیچ وقتی برای خودتان نداشته باشید. آیا نمی‌توانید به درخواست دوست‌تان که برای اسباب‌کشی از شما کمک می‌خواهد، نه بگویید؟ آیا نمی‌توانید به درخواست مدیرتان که کاری خارج از حدود وظایف‌تان را از شما می‌خواهد، نه بگویید؟ می‌توانید با یک نه گفتن ساده خود را از این شرایط خلاص کنید.
۲. از فکر خودخواه ش
سرویس خواب یکی از مهمترین وسایل در هر خانه محسوب می شود سرویس خواب محل استراحت و به آرامش رسیدن بعد از یک روز سخت کاری است .
سرویس خواب یکی از مهمترین وسایل در هر خانه محسوب می شود سرویس خواب محل استراحت و به آرامش رسیدن بعد از یک روز سخت کاری است . برای استراحت باید یک تخت با ارتفاع مناسب و یک تشک راحت داشته باشید که خستگی را از تنتان دربیاورد از اینرو باید در انتخاب آن دقت کنید و قبل از خرید نکاتی را بدانید .1 – اولین نکته ای که در هنگام خرید سر
سلام به همگی ! :)
چه خبرا از این عید طاقت فرسا و پر حادثه؟ امیدوارم که همتون حالتون خوب باشه :)
امشب اومدم اینجا که یکم حرف بزنم در مورد چیزای مختلف .. در مورد تفکراتم در دوران عزلت XD
این پست اصلا در مورد انیمه نیست بگم که اگه دوست ندارید نخونید ! 

از وقتی که خودم رو شناختم همیشه تو ذهن خودم در حال کندوکاو بودم همیشه یه بهونه دست خودم می دادم که در مورد یه چیزی فکر کنم و یاد بگیرم 
بزرگتر که شدم این کشمکش های درونیم متمرکز شد به دنیای خودم و شناخت خ
اکثر کسان معتقد هستند که پس از زایمان، در قاعدگی بانوان تغییراتی ایجاد می شود که این فرمایش بسیار رایج است. ممکن است در بعضی افراد، قاعدگی به صورت دردناک و طولانی و در بعضی دیگر آسان و کوتاه مدت شود. هم چنین شدنی است قاعدگی های آغازین بعد از زایمان، نا به سامان باشند که این امر طی مدتی برطرف خواهد شد. در این نوشتار به رسیدگی نخستین پریود بعد از وضع حمل و شرایط آن می پردازیم.
 چگونگی قاعدگی بعد از زایمان
 به جهان آوردن نوزاد و زایمان، تنگنا زیا
در عکس نوشته
مردن برای پروفایل شما کاربران عزیز سایت عکس نوشته می توانید متفاوت ترین
عکس نوشته در مورد مرگ و مردن عاشقانه در کمال تنهایی و ناامیدی را مشاهده
کنید و …
عکس نوشته مردن برای پروفایل
همین که به مردن می رسانی مرا
یعنی زندگی ام دست توست.
عکس نوشته دلم میخواد برم کما
جمعه را فراموش کن
دل به تقویم سیاه این روزها نبند
پنج شنبه زنده است هنوز
با تمامی مردگان خویش…
عکس نوشته مرد سلامتی رفیقاش
از من زنی هنوز
توی عکس های قدیمی
با تو خوشبخ
بیایید روراست باشیم خرید میز ناهارخوری و سرویس خواب و همچنین خرید انواع مبل و میز همیشه دشوار بوده است. خیلی از افراد از خرید وسایل منزل فراری اند. از آخرین باری که مبل خریده‌اید چند سال می‌گذرد؟ قبل از این‌که به این موضوع بپردازیم قطعاً خرید شما مربوط به یک دهه گذشته می باشد. در زمان‌های گذشته به دلیل تنوع پایین و توجه کمتر تولیدکنندگان به کیفیت محصولات ارائه شده انتخاب ها خیلی جدی نبوده است. اما امروز باید با داشتن اطلاعات کافی خرید موف
❌کاسبانِ تسلیم به دنبال خودتحریمی❌
✍️جریان غرب گرا که در دولت ، نمایندگان مجلس و روزنامه های زنجیره ای حضور پررنگ و عیانی دارد؛ طی سال های گذشته هرجا در تحقق وعده های اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم عاجزشده، پای مذاکره و کدخدا و غرب را به میان کشیده است!
✍️روزی با شعار هم چرخ زندگی مردم باید بچرخد و هم چرخ سانتریفیوژها، با کدخدا وارد مذاکره شدند و نتیجه آن خسارت محضی شد که امروز نه چرخ سانتریفیوژی می چرخد و نه چرخ زندگی مردم.
✍️اما پس از
داستان من از زمان تولّدم شروع می شود. تنها فرزند خانواده بودم؛ سخت فقیر بودیم و تهی دست و هیچ گاه غذا به اندازه کافی نداشتیم. روزی قدری برنج به دست آوردیم تا رفع گرسنگی کنیم. مادرم سهم خودش را هم به من داد، یعنی از بشقاب خودش به درون بشقاب من ریخت و گفت: فرزندم برنج بخور، من گرسنه نیستم و این اوّلین دروغی بود که مادرم گفت. زمان گذشت و قدری بزرگ تر شدم. مادرم کارهای منزل را تمام می کرد و بعد برای صید ماهی به نهر کوچکی که در کنار منزلمان بود می رفت.
نویسندگان

دکترعلیرضا حسینی استادیار گروه زبان و
ادبیات عرب دانشگاه کوثر بجنورد

پوریا اسمعیلی دانشجوی دکترای تاریخ
ایران دوران اسلامی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین

چکیده
از جمله مترجمان و دانشمندان معروف
عصر ­نخست­ خلافت ­عباسی (232-132ه.ق) ابن مقفع است. وی در آن روزگار آثار زیادی
را از زبان پهلوی به عربی ترجمه نمود. انگیزه او این بود که فرهنگ و تمدن ایران
زمین را حفظ و به عباسیان معرفی نماید تا آنان با اطلاع از ­سیرت­ ­پادشاهان

انسان جایز الخطاست این جمله را بارها و بارها از بزرگان شنیده اید که هیچ کس و هیچ انسانی نمی تواند ادعا کند در زندگیش هیچ اشتباهی مرتکب نشده است و از نظر تکامل تاریخی هم نوع بشر تنها به واسطه آزمون و خطا توانسته است پیشرفت کند. بنابراین اگر تازه وارد حرفه طراحی سایت شده اید این رشته نیز مستثنی از این قاعده نیست و قطعا شما شکست هایی ناشی از اشتباهات را باید در آینده تجربه کنید. 

همه ما به طریقی ، یکبار یا به دفعات زیاد شکست خورده ایم ، شما در

عیب یابی دردستگاه تصفیه آب
یکی از مشکلات عمده ای که دارندگان دستگاه های تصفیه آب با آن مشکلات فراوانی دارند عیب یاب در دستگاه تصفیه آب صنعتی می باشد.
ایجاد ته نشست ته نشین شده و نیز شدت جریان عادی آب پالایش شده عامل مهمی برای پرتو داد هرگونه تمایلی به رسوب گرفتگی یا از میان بردن ممبرین دستگاه تصفیه آب می شود.
یک شیوه جهت تنظیم، هدایت آب از جریان سنج به تو یک لوله و اندازه گیری موعد پا شدن حجم معلومی می باشد. برای دقت بیشتر، این شیوه باید چندی

یکی از مشکلات عمده ای که دارندگان دستگاه های تصفیه آب با آن مشکلات فراوانی دارند عیب یاب در دستگاه تصفیه آب صنعتی می باشد.
ایجاد ته نشست ته نشین شده و نیز شدت جریان عادی آب پالایش شده عامل مهمی برای پرتو داد هرگونه تمایلی به رسوب گرفتگی یا از میان بردن ممبرین دستگاه تصفیه آب می شود.
یک شیوه جهت تنظیم، هدایت آب از جریان سنج به تو یک لوله و اندازه گیری موعد پا شدن حجم معلومی می باشد. برای دقت بیشتر، این شیوه باید چندی

دغدغه بسیاری از خانم‌های باردار این است که کدام حالت خواب هم از آسیب‌دیدگی جنین بازداری می‌کند و هم کمک می‌کند که آنها استراحت مورد نیازشان را داشته باشند. در این مطلب از مرکز سلامت زنان سلام با ما باشید.

خانم‌های باردار،‌ احتیاج به خواب کافی و با کیفیت دارند. جنین در حال رشد در رحم مادر انرژی زیادی از او می‌گیرد و برای تامین انرژی مورد احتیاج بدن مادر و حفظ سلامت او،‌ خواب بهترین طریق است، اما اخطار از خواب مناسب و کافی داشتن هم از عقید
نایاب ترن شعر کارو کفر نامه

کفر نامهشبی در حال مستی تکیه بر جای خدا کردم

در آن یک شب خدایی من عجایب کارها کردم

جهان را روی هم کوبیدم از نو ساختم گیتی

ز خاک عالم کهنه جهانی نو بنا کردم

کشیدم بر زمین از عرش، دنیادار سابق را

سخن واضح تر و بهتر بگویم کودتا کردم

خدا را بنده خود کرده خود گشتم خدای او

خدایی با تسلط هم به ارض و هم سما کردم

میان آب شستم سهر به سهر برنامه پیشین

هر آن چیزی که از اول بود نابود و فنا کردم

نمودم هم بهشت و هم جهنم هردو را م
محصولی جدید که امروزه اثناء خرید تشک، بیش از قبل مورد پروا مردم پیمان می گیرد. اما از آن جایی که تشک مموری فوم از گونه ها تشک های فنری معمولی متفاوت است، بعید از چشمداشت نیست که خریداران در باره این که، تشک مموری فوم برای آن ها پسندیده است یا خیر و این که هنگام خرید به چه چیزهایی باید دقت کنند، سوال های زیادی داشته باشند.

تشک مموری فوم  با مزایا و معایب 
در این یادداشت در این تارنگار به مزایا و معایب تشک مموری فوم خواهیم پرداخت و با بهره گیری ا
«این روزها ماینینگ تبدیل به کار سختی شده.» «ماینری که دوستم استفاده می‌کنه قدرت پردازش خیلی بالایی داره.» «من یه ماینر خریدم ولی خیلی زود خراب شد.» «می‌خوام ماینرم رو به یه استخر وصل کنم.»
اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که با دنیای ارزهای دیجیتال سر و کار دارند، حتما جملاتی مشابه عبارات بالا زیاد به گوشتان می‌خورد. حرف چگونگی ماینینگ و انتخاب ماینر مناسب این روزها حسابی بر سر زبان‌ها افتاده؛ ولی ماینر دقیقا چه چیزی است و چطور منج
زندگی نامه حضرت عیسی بسیار زیبا و پر از حوادث شنیدنی و آموزنده است. نام کتاب حضرت عیسی انجیل است. حضرت عیسی از پیامبران اولوالعزم است . که نامش 25 بار در قرآن کریم آمده است. 

تولد حضرت عیسیحضرت عیسی  در سرزمین کوفه در کنار رود فرات به دنیا آمد. مادرش حضرت مریم (س) دختر عمران (ع) است که نامش در 12 سوره قرآن ذکر شده است.عمران، پدر مریم در دوران جنینی مریم از دنیا رفت و سرپرستی وی را حضرت زکریا شوهر خاله مریم به عهده گرفت و او را طبق نذر مادرش به خدمت ب

چشم انداز هفتگی بازار ارز؛ 11-15 نوامبر،2019
فشارهای معاملاتی همچنان ادامه دار است، سخنرانی ژروم پاول و داده های مهم زیر نظر هستند.
 اخبار معاملاتی متناقض همچنان به بازارها فشار وارد میکند. داده بازار آمریکا در وضعیت خوبی می ماند؟ داده تورم، خرده فروشی و از همه اینها مهم تر سخنرانی پاول زیر نظر هستند. در ادامه موارد برجسته هفته پیش رو را می آوریم. کدامیک از بازارها به روابط تجاری آمریکا/چین باور دارند؟ باور به بدبینی پیتر ناوارو Peter Navarro(مشاور
 ام.آر.آی چیست و چه کاربردی دارد؟
تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (ام.آر.آی) آزمایشی است که از یک آهنربای قوی، امواج رادیویی و یک رایانه برای دیدن جزئیات بدن شما استفاده می شود، پزشک شما می تواند با این آزمایش نحوه درمان را نیز تشخیص دهد و بر خلاف اشعه ایکس و سی تی اسکن ،ام.آر.آی از اشعه یونیزاسیون منفی پرتو ایکس استفاده نمی کند.
چرا ام.آر.آی انجام میدهید؟
ام.آر.آی به پزشک کمک می کند تا یک بیماری و یا آسیب را تشخیص دهد و نحوه و چگونگی درمان را شروع
"فرزندم برنج بخور، من گرسنه نیستم." و این اوّلین دروغی بود که به من گفت.

زمان گذشت و قدری بزرگتر شدم. مادرم کارهای منزل را تمام می‎کرد و بعد برای
صید ماهی به نهر کوچکی که در کنار منزلمان بود می‏رفت. مادرم دوست داشت من
ماهی بخورم تا رشد و نموّ خوبی داشته باشم. یک دفعه توانست به فضل خداوند
دو ماهی صید کند. به سرعت به خانه بازگشت و غذا را آماده کرد و دو ماهی را
جلوی من گذاشت. شروع به خوردن ماهی کردم و اوّلی را تدریجاً خوردم.
مادرم
ذرّات گوشتی را ک
پیش‌گفتار: همهمه - مملکتِ کارشناس پرور - آخَرین پیامبر، بعد از آخِرین پیامبر! - آخرین مشکل بشریت! - بیابید پرتقال فروش را! - یک بام و دو هوا - کاف سین بِ.
بیایید و آقای ریش قرمز را در نظر بگیریم. برای چه؟ عرض می‌کنم خدمتتان. این شخص به ظاهر محترم و یا ممکن است حتی به باطن محترم، هنگامی که خبری، رویدادی، مشکلی، اتفاقی، ماجرایی عمدتاً عظیم و یا گاهی متوسط و حتی شاید کوچک پیش آید، شروع به نظر دادن می‌کند. حتماً عرض می‌کنید، خب که چه؟! می‌گویم، صبر د
یزید پس از واقعه کربلا درصدد نابودی و شهادت ائمه معصوم (ع) از جمله امام سجاد (ع) بود که پس از سال‌ها ایشان را به شهادت رساند.
پس از واقعه‌ی کربلا، یزید تصمیم گرفت امام سجاد علیه السلام را نیز از میان بردارد. به همین دلیل در ملاقات‌هایی که در کاخ خود با او و سایر اسرا داشت، منتظر بود از او حرفی بشنود که بهانه‌ای برای قتلش باشد.
یک روز امام را به کاخ خود فرا خواند و از او سوالی پرسید. امام در حالی که تسبیح کوچکی را در دستش می‌گرداند، به او پاسخ دا
یزید پس از واقعه کربلا درصدد نابودی و شهادت ائمه معصوم (ع) از جمله امام سجاد (ع) بود که پس از سال‌ها ایشان را به شهادت رساند.
پس از واقعه‌ی کربلا، یزید تصمیم گرفت امام سجاد علیه السلام را نیز از میان بردارد. به همین دلیل در ملاقات‌هایی که در کاخ خود با او و سایر اسرا داشت، منتظر بود از او حرفی بشنود که بهانه‌ای برای قتلش باشد.
یک روز امام را به کاخ خود فرا خواند و از او سوالی پرسید. امام در حالی که تسبیح کوچکی را در دستش می‌گرداند، به او پاسخ دا
چنان جوسازی شد اندر تهران، که یاران فراموش
کردند ایران! سیل آمد ولی چنان جوسازی شد که: همه اخبار تحت الشعاع قرار گرفتند! حتی
نیروهای نظامی و انتظامی هم مجبور به تخلیه آب 
شدند! در حالیکه می شد بدون ادعا کمک کرد و سیل زدگان را سامان داد. بیشتر
هم کسانی شلوغ کردند که: اصلا هیچ کمکی نکردند! از ضدانقلاب تا سلطنت طلب، و
پادوهای دست به قلم آن ها! که هر آن فقط منتظر ایجاد التهاب و فضای مسموم، علیه
جمهوری اسلامی و حاکمیت آن هستند. از مجاهدین خلق ایران بپ
       حجاب چهره جان میشود غبار تنم     خوشا دمی که از این چهره پرده برفکنم    حافظ 

حجاب همان استفاده ازپوشش و استتار برای دیده نشدن است.
نوعی ازحجاب برای همیشه منفور و گزنده است و آن حجاب دل است.
حجابی که مانع ابراز نیکی‌ها میشود مجموعه‌ی سلوک و منش و رفتاری که باعث میشوندتا تقدس اعمال با انحراف از مسیرطبیعی و سالم خود بصورت منزجر کننده‌ای نمایش داده شوند. مثلا استفاده از فناوری دینامیت برای راهسازی و معدن بسیار مفید وخواستنی است اما از
بی‌توجهی به ترکش‌های یک فیلم
نویسنده: محمدرضا چاوشی
در این مطلب ممکن است سؤالاتی مطرح شود که پاسخ آن‌ها در متن نیست. هدف از طرح این پرسش‌ها تفکر و تأمل پیرامون آن و ترغیب خواننده به یافتن پاسخ آن‌هاست. همین ابتدای کار ممکن است عده‌ای «بامب‌شل» را یک فیلم فمینیستی بدانند. اما فمینیسم دقیقا به چه معناست و آیا هر چیزی که برچسب فمینیستی به خود بگیرد بد یا خوب می‌شود؟ من قصد ندارم از این زوایا به این فیلم بپردازم چون فکر می‌کنم این تقلیل داد
چراامام خمینی درابتداباتسخیرلانه جاسوسی امریکا(سفارت)موافق نبودن؟
با سلام و تحیت. فرهیخته گرامی در رابطه با مخالفت و یا موافقت امام خمینی با تسخیر سفارت آمریکا در ایران بایستی به این نکته توجه داشته باشیم که این مساله در دو مرحله اتفاق افتاده است. در مرحله اول امام مخالفت نموده است و در مرحله دوم حمایت کرده و آن را انقلاب دوم نامیده است. براساس اسناد منتشر شده و کتاب خاطرات برخی دیپلمات های آمریکایی از جمله ویلیام سالیوان، آخرین سفیر آمری
بهاءالدین بازرگانی گیلانی
...چهار دهه مناقشه مستمر میان ایران و آمریکا از لحاظ مدت و شدت، شگفت انگیز و به یک ابهام و سوال ملی تبدیل شده است. این در دورانی است که عملگرایی و تنوعِ بازیگری های بین المللی به منظور اجتناب از بحران های حاد، علی الخصوص بعد از دو جنگ جهانی به یک پارادایم اجتناب ناپذیر در عرصه جهانی تبدیل شده است. 

روابط خصمانه با انگلستان که در اوایل انقلاب به قطع مناسبات سیاسی منجر شد، علیرغم بدآوازگی این کشورِ استعماری، دیری نپ
خانـه‏ هوشمند در واقع منزل ه‏ایی است که سال‏ها قبل در فیلم‏ های علمی- تخیلی دیده می‏ شد؛ منزل ه‏‏ایی که صاحبش با تنگنا دادن یک دکمه چند پیشه مقارن در آن سپریدن می‏داد؛ حتی اگر در خانه حضور نداشت. حال ما هم می‏توانیم با برقراری این سیستم در خانه‏ هایمان رویاهای گذشته را به حقیقت پیوند بزنیم و همانند بازیگران فیلم‏های علمی- تخیلی عمل کنیم.

خانه‏ هوشمند؛ ازآسایش تا مصرف بهینه
در سال‏های اخیر، واژه « هوشمند » معنای جدیدی به خویش گرفته ا
 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، خیلی‌ها هنوز بر این باور هستند که ازدواج هندوانه دربسته‌ای است که تا باز نشود، خوبی و بدی آن مشخص نمی‌شود. اکثر افرادی هم که این حرف را می‌زنند، خودشان تجربه ناخوشایندی از ازدواجشان داشته‌اند و بیشتر قسمت و تقدیر الهی را مقصر می‌دانند و نه انتخابی که خودشان کرده‌اند اما یادمان نرود موقع خرید‌کردن همان هندوانه دربسته‌ای که نگران سالم یا خراب‌بودن آن هستیم، از تجربه آقای میوه‌فروش استفا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها